ProNutiva wygrywa z Szydłowcem

Data: 21.03.2023 r., godz. 10.15    Liczba odwiedzających: 590
Siatkarze z Belska Dużego pokonali na własnym parkiecie zespół z Szydłowca.

Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży odnieśli dwunaste zwycięstwo w sezonie pokonując we własnej hali Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec.

W niedzielne  spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy po dwóch punktowych atakach Maksymiliana Tarachy i dwóch asach serwisowych Pawła Sęka wyszli na prowadzenie 10:7. Dzięki kombinacyjnej grze w ataku i pewnej zagrywce belszczanie systematycznie powiększali przewagę (13:8, 15:9). Przyjezdni zupełnie nie radzili sobie z perfekcyjną  grą belskich środkowych i ostatecznie ulegli do 15.

W drugiej odsłonie przyjezdni wypracowali niewielką przewagę (5:7, 7:10), ale po punktowej zagrywce Jana Sosnowskiego podopieczni trenera Kamila Majewskiego doprowadzili do wyrównania 10:10, a następnie wyszli na prowadzenie (15:13, 18:16). Gospodarze do końca seta utrzymali koncentracje i dwupunktowe prowadzenie, zwyciężając do 23.

W trzecim secie chcąc pozostać w meczu przyjezdni musieli poprawić jakość przyjęcia i znaleźć sposób na belskich środkowych, którzy w tej fazie meczu byli bezbłędni. Pomimo ambitnej gry podopieczni trenera Grzegorza Nowaka nie potrafili wypracować znaczącej przewagi punktowej (8:10, 13:15) i dopiero w końcówce seta odskoczyli na kilka oczek. Po błędach w przyjęciu siatkarzy ProNutivy, goście z Szydłowca przy stanie 20:24 stanęli przed szansą zapewnienia sobie wygranej. Dzięki skutecznej zagrywce Pawła Ruteckiego miejscowi doprowadzili do wyrównania 24:24, ale ostatecznie trzecia partia, po grze na przewagi, padła łupem przyjezdnych (24:26).

Czwarty set to całkowita dominacja ekipy z Belska Dużego. Po kolejnym punktowym ataku ze środka Maksymiliana Tarachy i czterech asach serwisowych Kuby Nieory miejscowi wyszli na prowadzenie 17:10. Po kolejnej punktowej zagrywce Pawła Sęka (23:14) było wiadomo, że tego meczu nie można przegrać. Ostatni punkt czwartego seta belszczanie zdobyli efektownym blokiem, zapewniając wygraną za trzy punkty.

Licznie zebrani kibice nie mogli być zawiedzeni poziomem sportowym meczu, a przede wszystkim postawą siatkarzy ProNutivy. Gospodarze rozegrali bardzo dobre spotkanie, z solidną ekipą z Szydłowca, pokazując kombinacyjną grę w ataku, solidną zagrywkę, a przede wszystkim perfekcyjną grę środkiem. Statuetką MVP meczu wyróżniony został środkowy ProNutivy Maksymilian Taracha, który skutecznie punktował rywali, znaczącą przyczyniając się do sukcesu drużyny z Belska Dużego. Nagrodę wręczyła, obecna na meczu, prezes Sekcji Siatkówki Legii Warszawa (Tauron 1.Liga) Pani Karolina Szewczyk. Kolejną statuetką wyróżniony został Łukasz Zugaj, jako najlepszy zawodnik w meczach wyjazdowych kończącego się sezonu 2022/2023. Nagrodę wręczyła Pani Monika Małachowska, wraz z przedstawicielką klubu kibica KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Ostatnie spotkanie rundy rewanżowej siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży rozegrają na wyjeździe w piątek 24.03.2023 roku z ekipą IŁ Capital Huragan Stare Babice.

ProNutiva SKK Belsk Duży - Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec 3:1 (25:15, 25:23, 24:26, 25:15)