Placówki przedszkolne

Liczba odwiedzających: 5938
(wykaz placówek wraz z informacją o szkole: Nazwa, kontakt, dyrektor, e-mail)

Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi

Dyrektor – Ludmiła Kacprzak

Stara Wieś 42
05 – 622 Belsk Duży
Tel/fax: /48/ 661 18 77
e-mail: przedszkolestarawies@o2.pl
www: http://przedszkolestarawies.pl

Początki działalności przedszkola w Starej Wsi datuje się na ok.1963 r. (placówka powstała, by zapewnić opiekę dzieciom pracowników miejscowego P.G.R.). Zlokalizowane jest ono w parterowym budynku wśród pięknej zieleni. Gmina Belsk Duży przejęła prowadzenie przedszkola od 1990 r. Od tamtej pory jest ono stale wyposażane w nowoczesny sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Wnętrza są przestronne i estetyczne, a znajdujący się obok placówki plac zabaw zapewnia dzieciom wspaniałą i bezpieczną zabawę.

W placówce istnieje 25-osobowy odział przedszkolaków w wieku od 2,5 do 5 lat, którym opiekuje się 6 nauczycieli i 2 pracowniczki personelu pomocniczego. Uczęszczają tu dzieci z terenu gminy, Belsk Duży jak również – w przypadku wolnych miejsc - z innych gmin. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez 9 godzin każdego dnia (od 7:00 do 16:00).

W placówce realizowany jest urozmaicony program dydaktyczny, m.in. z elementami promującymi zdrowy tryb życia, ekologię i bezpieczeństwo. Odbywają się tu również zajęcia dodatkowe, np. religia i język angielski. Dzieci mogą ponadto liczyć na pomoc logopedy i psychologa.

Co więcej, w przedszkolu organizowane są imprezy okolicznościowe i uroczystości otwarte, takie jak: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, zabawa choinkowa, atrakcyjne wycieczki, przedstawienia teatralne i spotkania z ciekawymi ludźmi.