Gminne obchody Święta Niepodległości

Data: 27.10.2023 r., godz. 14.21    Liczba odwiedzających: 634
Już w sobotę, 11 listopada 2023 roku gminne obchody odzyskania przez Polską niepodległości. W tym roku odbędą się one w Łęczeszycach.

Wójt Gminy Belsk Duży, Przewodniczący Rady Gminy, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz Komendant Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zapraszają na gminne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędą się one 11 listopada 2023 roku w Łęczeszycach.


Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 mszą świętą w intencji ojczyzny. Chwilę później zebrani zapoznają się z rysem historycznym oraz odbędzie się krótki koncert pieśni patriotycznych. Wydarzenie zakończy się w miejscu pamięci na cmentarzu parafialnym.


Tego dnia o oprawę muzyczną zadba Orkiestra Dęta z Łęczeszyc, a obecni będą przedstawiciele belskiego samorządu, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Belsk Duży.


Jak co roku, głownym obchodom odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyć będą sportowe wydarzenia. 10 listopada w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach odbędzie się Bieg "dla Niepodległej". W dniach 11-12 listopada na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stowarzyszenie Kibicujemy z Klasą zaprasza na Sportowy Belsk dla Niepodległej. Będzie to olimpiada sportowo-historyczna dla dzieci z terenu naszej gminy, spotkanie z dietetykiem oraz kurs sedzięgo siatkarskiego. Wszystko zwieńczy Turniej Siatkówki o "Puchar Niepodległej" dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.


Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia!


Urząd Gminy w Belsku Dużym


11 listopada 2023 - plakat.jpg (805 KB)