Ministranci z awansem

Data: 30.04.2024 r., godz. 08.19    Liczba odwiedzających: 284
Wiosenna edycja Piłkarskiej Ligi Ministranckiej przyniosła zwycięstwo młodych ministrantów z belskiej parafii.

Ministranci z Parafii św. Trójcy w Belsku Dużym wywalczyli awans na Parafiadę w Pruszkowie! W hali sportowej GOSiR, w sobotę 27 kwietnia 2024 roku odbyła się edycja wiosenna Piłkarskiej Ligi Ministranckiej.


Do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące parafie z Belska Dużego, Mogielnicy, Jasieńca, Michalczewa, Goszczyna, Lipia i Błędowa. Rywalizowały one w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-V, klasy VI-VIII, liceum oraz open.


Po krótkim przywitaniu przez organizatorów, w tym ks. Marcina Szyłejkę – wikariusza Parafii św. Trójcy w Belsku Dużym zespoły przystąpiły do zmagań. Sędzią sobotniego turnieju był Adam Lubecki z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Delegatura w Radomiu oraz Tomasz Wesołowski. Rywalizacja rozgrywała się w hali sportowej GOSiR Belsk Duży oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.


Po spotkaniach pełnych emocji wyłoniono zwycięzców. Piłkarzom gratulował Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Proboszcz Parafii Świętej Trójcy, a zarazem wicedziekan dekanatu grójeckiego – ks. Jarosław Siuchta oraz księża obecni na turnieju. Oprócz przepięknych pucharów wręczono także okolicznościowe medale, dyplomy, a najlepsi strzelcy zostali uhonorowani statuetkami. Do zwycięskich zespołów trafiły również piłki.


Belscy ministranci przygotowywani przez wikariusza belskiej parafii – ks. Marcina Szyłejkę zaprezentowali się bardzo dobrze. Młodsza drużyna (klasy I-V) zajęła drugie miejsce. Równych sobie nie mieli za to starsi ministranci (klasy VI-VIII), którzy po wysokich zwycięstwach nad konkurentami wywalczyli pewne pierwsze miejsce.


Na zakończenie turnieju wszystkim obecnym podziękował ks. Jarosław Siuchta. Proboszcz belskiej parafii cieszył się, że zmagania mogą odbywać się w tak pięknym obiekcie jakim jest hala sportowa GOSiR. Podziękował on również Wójtowi Gminy Belsk Duży za wsparcie finansowe turnieju oraz możliwość przeprowadzenia rozgrywek.


Klasyfikacje końcowe
Klasy I – V:
1. Parafia św. Prokopa Opata w Błędowie
2. Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym
3. Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie


Klasy VI – VIII:
1. Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym
2. Parafia św. Trójcy w Lipiu
3. Parafia św. Prokopa Opata w Błędowie


Liceum:
1. Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie
2. Parafia św. Rodziny w Michalczewie
3. Parafia św. Rocha w Jasieńcu


Open:
1. Parafia św. Floriana Męczennika w Mogielnicy
2. Parafia św. Prokopa Opata w Błędowie
3. Parafia św. Rodziny w Michalczewie


Najlepsi strzelcy:
Klasy I – V: Szymon Kopeć (Parafia św. Prokopa Opata w Błędowie)
Klasy VI – VII: Rusłan Kliusa (Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym)
Liceum: Adam Peszko (Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie)
Open: Karol Rupiński (Parafia św. Floriana Męczennika w Mogielnicy)


Urząd Gminy w Belsku Dużym