Strzeleckie show przy Szkolnej

Data: 07.09.2020 r., godz. 10.15    Liczba odwiedzających: 1195
Udany mecz GKS Belsk Duży na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym
Aż dziesięć bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym w sobotnie popołudnie. GKS Belsk Duży w ramach 4. kolejki radomskiej Klasy B wygrał z Megawatem Świerże Górne 9:1!

Takiego przebiegu spotkania nie spodziewał się nikt. Już w 3. minucie team Mateusza Norberciaka na prowadzenie wyprowadził Krystian Onuczyński. Środkowy pomocnik dobił uderzenie Piotra Franczaka.

GKS przeważał i podwyższył stan meczu po pół godziny gry. Bramkarz odbił przed siebie uderzenie Volodymyra Lytvyna, a do bezpańskiej piłki dobiegł Piotr Franczak, który strzelił gola na 2:0. Trzy minuty napastnik belskiego zespołu wystąpił w roli asystenta. Zagrał futbolówke idealnie na nogę Krystiana Onuczyńskiego.

Pod koniec pierwszej części gry team z Belska trafił na 4:0. Uderzeniem z około trzynastu metrów bramkarza gości pokonał Rafał Maciak.

Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło kolejne bramki dla GKS-u. W 58. minucie golkipera Megawatu uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Adam Kaliciński. Ten sam zawodnik wystąpił w roli głównej przy kolejnej bramce dla belszczan. Przedłużył piłkę głową po wrzucie z autu do Rafała Maciaka, a zawodnik z “99” na plecach zaliczył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu.

Po kolejnej ładnej akcji padł gol na 7:1. Wprowadzony w drugiej części gry Daniel Wysocki zacentrował piłkę z prawej strony boiska. W polu karnym najwyżej wyskoczył Piotr Franczak i uderzeniem głową w przeciwległy róg bramki pokonał bramkarza.

Kolejne dwie bramki zdobył rezerwowy – Michał Norberciak. Najpierw wpakował futbolówkę do pustej bramki, by chwilę później zakończyć koronkową akcję GKS-u. Przy tej drugiej bramce warto pochwalić Cezarego Komorowskiego, który wziął rywala na plecy i idealnie dograł futbolówkę do napastnika.

Gości ze Świerży Górnych stać było jedynie na honorowe trafienie w 82. minucie. Pokonali oni Damiana Górzyńskiego uderzeniem z dystansu.

GKS Belsk Duży wygrał, ale to nie koniec ligowych zmagań. Przed podopiecznymi Mateusza Norberciaka jeszcze cztery spotkania. Najbliższe w niedzielę 13 września o godz. 15:00. Przeciwnikiem będzie Zorza Klwów, a spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.

GKS Belsk Duży – Megawat Świerże Górne 9:1 (4:0)
Onuczyński 3, 32; Franczak 29, 78; Maciak 39, 65; Kaliciński 58; Norberciak 86, 89 – Megawat 82

GKS Belsk Duży: 1. Damian Górzyński I – 14. Marcel Podsiadło (83, 20. Rafał Kolasa), 85. Radosław Skonieczny, 21. Kamil Bocheński, 22. Damian Wysocki (70, 33. Damian Górzyński II) – 11. Jan Rybicki (60, 17. Daniel Wysocki), 3. Volodymyr Lytvyn, 10. Krystian Onuczyński (67, 8. Damian Krawczyk), 99. Rafał Maciak (85, 94. Krzysztof Kowalski), 7. Adam Kaliciński (80, 15. Cezary Komorowski) – 9. Piotr Franczak (C) (80, 6. Michał Norberciak).

Źródło:belskduzy24.pl