Kluby sportowe

Liczba odwiedzających: 12464
Sport to bardzo istotna część życia – wpływa na nasze zdrowie, codzienne funkcjonowanie, stan ciała i umysłu, kształtuje charakter. Uczy podejmowania nowych wyzwań, dążenia do celu, szacunku dla innych oraz samego siebie. Z tych właśnie powodów wspieranie sportu i inwestowanie w rozwój kultury fizycznej są dla władz gminy Belsk Duży czymś elementarnie ważnym. Odpowiednio rozpropagowany i wypromowany sport powoduje, że mieszkańcy gminy mogą spędzać czas w sposób pożyteczny dla zdrowia i samopoczucia.

Dlatego na terenie gminy Belsk Duży funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy, który swoją działalnością obejmuje wszystkie szkoły na terenie gminy (Belsk, Lewiczyn, Łęczeszyce, Zaborów). W UKF pracuje ośmiu instruktorów, każdy działa z dziećmi i młodzieżą na terenie swojej pracy, bo są to przede wszystkim nauczyciele pracujący w tych szkołach. Środki na utrzymanie klubu otrzymywane są w formie dotacji od samorządu. Sekcje, które działają na terenie naszej gminy to: piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, unihokej, piłka koszykowa. Mają one do dyspozycji hale sportową, sale gimnastyczne i boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, a także nowoczesną bieżnię lekkoatletyczną z oświetleniem.

W Belsku Dużym działa także Gminy Klub Sportowy GKS Belsk Duży, wpisany do ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Grójcu i zgłoszony do Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Akademia Sportu "Galaktikos" czy grupy nieformalne.